Sháníte pouzdra na brýle? Pak byste mohli dát přednost těm originálním, velurovým.

Velur – originální pouzdra na brýle z velurové tkaniny jsou velmi příjemné na dotek a zároveň chrání brýle před poškozením vzhledem ke struktuře tkaniny. Velurová vlákna jsou v podstatě samet s delším chlupem, takže jde o nesmírně měkoučký a hladký materiál, což je pro uschování brýlí to nejlepší řešení.

brýle s pouzdrem

Dioptrické nebo slunečníoriginální pouzdra na brýle jsou určena pro brýle dioptrické i nedioptrické, s obroučky z kovu nebo z plastu a s optikou vyrobenou ze skla nebo z plastu. Brýle jsou obecně předmět velmi náchylný na poškození hrubou silou, zejména na odlomení nožek či poškrábání skel.

Barva pouzdra – velurová pouzdra na brýle mohou být velmi pěkným a stylovým doplňkem vaší garderoby, pokud se chystáte na nějakou společenskou událost, např. na ples. Vzhledem k jejich nízké ceně si můžete dovolit pořídit pouzder několik, v různých barvách, a mít je pro tyto účely připravené. Působivé jsou např. v barvách růžové, béžové, fialové nebo karamelové. A pokud vybíráte pouzdro jako dárek, třeba pro muže, klidně sáhněte po růžové barvě, mimochodem, víte, že růžová je barvou lásky, a dokonce barvou mužnosti? Víte, že i velmi mužní a svalnatí muži v době renesance oblékali růžové oděvy běžně?

brýle na čtení

Do práce, na dovolenou, pro sport – pouzdra na brýle ocení každý, kdo je s nimi nucen někam cestovat, například do zaměstnání nebo na dovolenou. Pokud se jedná o brýle na čtení, které používáte jen občas, pouzdro bude nezbytné, aby se brýle nepoškodily, v podstatě pokaždé. Velurové pouzdro ocení například cykloturisté, kteří putují krajinou na kolech, a občas musí mrknout do mapy. To samé se týká vodáků, ti také čas od času potřebují přečíst nějaké body v kilometráži, aby si ujasnili svou pozici a další plány.