Služby autopůjčoven v Praze jsou určené pro široké rozpětí klientely a rozhodně neplatí, že je to jen snobská záležitost, vhodná pouze pro městskou „smetánku“. Vozidla si pronajímají i studenti, samozřejmě s podmínkou vlastnictví řidičského oprávnění. Kupříkladu velmi výhodné je to v situacích, kdy mladí lidé chtějí trávit týden v zimě na horách, a nemají vlastní vůz k dispozici. V čem je pronájem výhodný?

zimní idylka v Krkonoších

Vlakem na hory – vlakové či autobusové spoje bývají v určitých dnech přeplněné a cestovat na týdenní pobyt s plným batohem věcí a k tomu navíc s lyžemi, lyžařskou obuví a helmou, to tedy není nic příjemného. Zvláště, když musíte několikrát přestupovat na jiný spoj. Jízda vlakem či autobusem na hory zároveň postrádá potřebné soukromí a klid.

Krkonošská zima

Nejkrásnější lokality bývají daleko od „civilizace“ – kdo si chce užít skutečnou romantiku, vyrazí tam, kam se příliš rekreantů nehrne, a kde je skutečně božský klid. Máme pro vás tip na taková místa, kupříkladu Mariánská Hora v Albrechticích v Jizerských horách nebo Horní Maxov, kde lze objednat ubytování v penzionech či hotelích s překrásným výhledem. Není tam však žádné přímé autobusové ani vlakové spojení, a proto se vyplatí jízda autem, přičemž je parkování vždy možné přímo před ubytovacím místem.

Daleko na sjezdovku nebo na výchozí běžkařské stopy – pobyt na odlehlejších místech, jako je třeba výše uvedená Mariánská hora, je sice fantastický sám o sobě, ale pokud chcete jít lyžovat, je to k nejbližšímu vleku docela daleko. Abyste nedopadli, jako aktéři ve filmu S tebou mě baví svět, kteří putovali do kopce k vleku na „Čerťák“, s vozem si usnadníte situaci a ušetříte spoustu sil. Zaparkovaný vůz pod sjezdovkou oceníte zejména po lyžování, kdy budete unavení, a rozhodně by se vám nechtělo šlapat další tři kilometry pěšky s lyžemi na ramenou.