Právě to je to, co nás bude zajímat. Totiž to, zda je kde sedět. Myslíte si, že je to hloupost, ale není. Každý má zahrádku poprvé a je jedno jak k ní přišel. Pokud je již upravená a používaná, místa k sezení zde jistě jsou. O to se neošidí nikdo, žádný zahrádkář, aby si po práci nemohl sednout například s kafíčkem a obhlížet si svou celodenní práci.

Ale také můžeme přijít k zahrádce nové, kde není zhola nic. Co myslíte, jak se bude plánovat? Co kde bude? Nebo se nejprve zřídí provizorní posezení? To druhé bude jako první. A jsme u toho.

Jistě, dá se sedět na zemi, na kamení, na kmenu stromu nebo prostě na čemkoli. Ale takové posezení, kde nemusíte prchat před deštěm, to je teprve něco. A proto zde máme různé altány, pergoly a přístřešky sbité z toho co je po ruce. To poslední řešení je laciné, ale esteticky velmi ubohé. Proto se raději každý vrhá na altánek, nebo cokoli, co také trošku hezky vypadá.

pergola

Kdo není nějak moc technicky zdatný, nezabývá se nákupem dřeva a dalších věcí, nýbrž si koupí rovnou celý výrobek s tím, že firma, kde si to koupil mu to také celé umístí dle přání.

Již slyším hlasy, že lepší je to stavět si sám a že přes firmu je to moc drahé. A že například dřevěné pergoly levně koupit nelze. Hahahaha, směje se jiný, zasvěcený a znalý. Ten ví, že zase tak velký rozdíl to není a že jako bonus je zde spousta ušetřeného času a nervů. A že je zde také záruka firmy, která nám dává jistotu, že se na nás dílo nezřítí při prvním závanu větru či dešťové přeháňce.

zahradní pergola

Každý si musí vybrat svou cestu, zda tedy stavět sám, nebo koupit. Výhody svépomoci neznám, zato koupě hotové pergoly jich má spoustu. Některé jsem již zmínil. Další je ta, že ihned víte, kolik vás to bude stát. A ta poslední je rychlost.

Nuže, neváhejte si proto pořídit něco na vaši zahrádku a nechte si klidně i poradit. Uvidíte, že budete spokojeni.