Víte, co všechno by nemělo v moderní kuchyni chybět? Základem kuchyně je kuchyňská linka. Každá návštěva se v kuchyni zaměří nejdříve na vaši kuchyňskou linku, dále na celkový design a naposledy na stůl se židlemi. Moderní kuchyňská linka se vyrábí z lamina nebo ze dřeva a na výběr je hned několik dekorů. Velice nadčasové jsou bílé lesklé kuchyňské linky, ale také linky barevné nebo tradiční v dekoru dřeva. Pro výrobu kuchyňských linek se používají zásuvky s dojezdem, takže už vás nebudou čekat rány v podobě rychle zavřených dvířek. Pracovní desku si můžete vybrat opět v několika dekorech. Tato deska již většinou nahrazuje klasické obklady nad pracovní deskou. Výhodou tedy je, že máte pracovní desku i zeď za ní ve stejném dekoru. Také můžete použít za pracovní desku sklo. Tato varianta je o něco dražší, ale pokud si vyberete sklo s dekorem, vytvoříte si velice moderní vzhled kuchyně.

kuchyně

Každá kuchyně by měla být vybavena kvalitními spotřebiči. Neměla by chybět vestavěná lednice, myčka, trouba a mikrovlnná trouba. Kuchyňský dřez můžete volit nerezový nebo ještě lépe granitový, který je odolný proti poškrábání. Také se neobejdete bez varné sklokeramické desky a bezhlučného odsavače par. Na trhu je mnoho značek kuchyňských spotřebičů, stačí si pouze vybrat podle vašich požadavků.

kuchyňská linka

Kuchyň dále doplňuje kuchyňský stůl se židlemi. Moderní je dřevěný nábytek, ale také nábytek s kovovými prvky. Podle velikosti kuchyňské linky pak volte velikost a umístění stolu. Nezapomeňte také na kvalitní osvětlení. Kuchyňská linka je vybavena vlastním osvětlením v podobě LED pásku, který může mít několik barevných odstínů. Při vaření a pečení vám toto osvětlení bude bohatě stačit. Pokud usednete k obědu nebo večeři, budete potřebovat rozsvítit v místnosti. Nad stolem se většinou montují závěsné kuchyňské lustry, které osvětlují celou místnost a především kuchyňský stůl.