Nestudí vás – kovové, betonové, kamenné a skleněné schody studí a procházet se po nich naboso je výhodné leda tak v parném létě, kdy se potřebujete zchladit. Schody ze dřeva jsou mnohem příjemnější na dotek, můžete se na ně i posadit a nebudou vás studit tak, jak to umí konstrukční ocel nebo tvrzené sklo. A chůze po schodech naboso je navíc zdravější, než v obuvi, podporujete tím nožní podélnou a příčnou klenbu.

dřevěné schodiště

Lze dobře zabezpečit – schody ze dřeva je poměrně snadné opatřit dřevěným stylovým zábradlím a samotné schodnice potáhnout nášlapnou vrstvou z koberce buďto celistvým běhounem, anebo v podobě kobercových protiskluzných samolepicích nášlapů. Mohou tudy pak bezpečně procházet i děti a senioři.

Je nejkrásnější na světě – s dřevem se dá doslova kouzlit a vyčarovat tak krásné předměty, až člověk v tichosti žasne. Kupříkladu na hradech a zámcích, když si prohlížíte intarzovaný nábytek, kazetové stropy či dřevěná schodiště, která přečkala několik století. Schody lze vyrobit z betonu, z kamene, ze slitiny hliníku, z ocelových profilů i ze skla, ale přece jen krásu dřeva nelze ničím napodobit. Připadá-li vám dřevěné schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody nejkrásnější na světě, určitě nejste sami.

točité schodiště

Může být i točité – dřevěné točité schody vypadají luxusně a obvykle se stanou dominantou prostředí, kde se nachází. Může tomu tak být i ve vašem případě.

Je to perfektní posilovna – také utrácíte peníze a vdechujete dobrovolně oxid uhličitý z vydýchaného vzduchu v posilovnách? Nebylo by lepší vybudovat si posilovnu doma? Vlastně by vám stačilo jen několik činek, případně posilovací lavice, a nic jiného nepotřebujete. Činky poslouží pro horní část těla, a nohy procvičíte na schodech. Nevěříte? Zkuste se procházet sem a tam s batohem na zádech a patřičnou zátěží. Chůze po schodech je jeden z nejzdravějších druhů pohybu, a tak buďte chytří a využijte toho.