Do zahraničí na lyže
Můžete si odpočinout i na začátku roku, i když se do zdá nereálné, vzhledem k shonu kolem nás, který přišel klasicky s novým rokem. Nicméně ano, i v tomto období není zábavy málo. Pokud máte rádi sníh, určitě vyrazte na hory, ale ne ledajaké. Při dnešních cenách a českých podmínkách, se vyplatí jet na pořádnou „lyžovačku“ do zahraničí. Není to daleko, dopravně dostupné a hlavně – naprosto stejně levné (drahé) jako u nás. Podstatný rozdíl je však v tom, že v zahraničí, si opravdu zalyžujete. Kdo v posledních letech navštívil naše zimní střediska, určitě ví, že po deseti minutách jízdy, následuje třicetiminutové čekání u vleku, což ve výsledku znamená, že člověk více stojí a čeká, než sportuje – kdo by si chtěl platit za čekání ve frontách. V zahraničí, je sice podstatně delší cesta lanovkou na vrchol, ale o to delší taky samotná jízda. Rozhodně se taky nedávají porovnávat zahraniční a české sněhové podmínky, ale to už je jiné téma.
jízda na sněhu
Jako v dětství
Kdo nejezdí na lyžích, ani snowboardu či jiném „sněžném“ prostředku, nevadí, jako v dětství – kdy člověk nejvíce pociťoval pocit štěstí, radosti a zábavy – stačí vzít sáňky, které beztak každý druhý opatruje doma ve sklepě, na půdě, či u rodičů a vyrazit na pořádné sněhové „rallye“. Většina zimních zahraničních středisek umožňuje sjezd na sáňkařských dráhách, které mají až několik desítek kilometrů. Pokud svoje sáňky již nevlastníte, nebo je nechcete přepravovat, areály vám je za poplatek vypůjčí klidně i na celý den.
klikatá stopa
Pocit profesionálního sportovce
Turista se na některých sjezdovkách dostává na místa, kde se pravidelně pořádají závody světových pohárů a může si tak sám vyzkoušet náročnost tratě a podmínek na vlastní kůži – popřípadě si zkusit odstartovat nějaký ten závod. Víkend na sněhu v zahraničí, tak může být skvělá relaxační cesta, ale i rodinná dovolená, kde si každý člen rodiny najde svou zábavu.