Ve francouzské komedii „Roztržitý“ si Pierre Richard zahrál jednu ze svých fantastických komediálních rolí. Ucházel se o místo v reklamní agentuře a jedním z tamních sloganů byl výraz, abychom to „vyjádřili květinou“. Darujete-li totiž ženě květinu, úplně roztaje. Cosi se změní. Najednou je jiná. Je milá, přátelská, láskyplná, i kdyby byla zrovna v tu chvíli nešťastná, mrzutá, unavená.
fialové květy

Vyjádřete to květinou

A co? Cokoliv. Květiny bychom měli ženám dávat častěji. Přiznejme si otevřeně, kdy jste naposledy některou z nich květinou obdarovali? A jak často to děláte?
Není třeba si sypat popel na hlavu, raději se vydejte do květinářství, anebo alespoň natrhat svazek lučních květin. Potěší i docela obyčejné kopretiny a modré zvonky. Je v zásadě jedno, jakou rostlinku, důležité je, abychom na naše ženy a dívky mysleli častěji, a ne jen v souvislosti se sexem, s večeří, s nákupem, s úklidem, s dětmi.
oranžové kytičky

Gerbery

Gerberou nemůžete vůbec nic zkazit, můžete vše jen vylepšit a rozhodně tyto nádherné květy přijme žena mladistvá i zralá. Říká se jim květy barev, jsou to pestré a veselé živé bytosti, jejichž energie odráží smysl pro kreativitu a vyjádření barevného světa. Takového, jak by měl vypadat.
Můžete vzájemně míchat barvy jednotlivých květů a vězte, že se hodí jak pro docela obyčejnou „radost“, tak i pro slavnostní příležitosti narozeninové, pro oslavy výročí seznámení nebo sňatku, či jako prezent ženám neznámým, které se teprve snažíme oslovit.
květy kopretin

Kopretiny

Nejsou příliš obvyklé, ale ženy je milují. Nevěříte? Jsou to květy přátelství. Darujete-li kopretinu, posilujete vzájemnou důvěru, úctu, lásku. Ženy obdarované kopretinami jaksi intuitivně vycítí, že to s nimi myslíte upřímně, že máte srdce na dlani, a že Vám nejde o účel, který světí prostředky. A co může být krásnějšího, než láska podepřená přátelstvím a důvěrou. Taková obvykle přetrvá a překoná veškerá úskalí i trampoty.

Překvapení

Ženy milují překvapení. Ta pozitivní a příjemná, pochopitelně. Pokud vsadíte na frézie, s překvapením mají cosi společného. Stačí říci: „Zavři oči, miláčku“ a přiblížit se se svazkem frézií. Jejich vůni nelze ani přehlédnout, ani nerozpoznat. Žena okamžitě roztaje jak jarní sníh, a to má stále oči zavřené. Frézie mohou být prvním krůčkem k nějaké dobré zprávě, je vhodné ji načasovat tak, aby právě tyto jemné působivé květy byly jistým úvodníkem toho, co se bude dít v následujících okamžicích. Pozvěte svou milou na večeři, zajděte na uměleckou vernisáž, odjeďte na víkendový výlet, objednejte nocleh v penzionu, zkrátka cokoli, čím dokážete udělat radost. A život má být plný radostí. Nebo snad ne?