Zapomeňte na pohodlné mokasíny. Rozhodně nepatří na taneční parket. Mokasíny se nejen nehodí do tanečních, na ples a podobně. Ale především vám neprokáží službu jako pánské taneční boty.

pánské boty

Ať už vás čekají taneční, jste přihlášeni do kurzu nebo prostě jen chcete zdokonalit svůj taneční um, je důležité myslet i na adekvátní obuv. Boty jsou v tomto směru velice důležité. Zajistí nejen komfort a bezpečnost při tanci.

Vybírat lze kvalitní pánské taneční boty určené na latinsko-americké tance, či standardní tance, stejně tak na tango i coby tréninkovou taneční obuv. Garance je v dokonalém provedení, kdy je kladen důraz na podrážku bot, materiál, střih i přilnavost k noze. Variantou je i možnost nechat si sestavit obuv zcela na míru dle požadavků. Potenciální výroba obuvi na zakázku pro profesionální tanečníky, ale i pro ty, kdo si tanec užívají coby koníček a odreagování.

Jaký je rozdíl mezi běžnou a taneční obuví?

Nejpatrnější rozdíl je v podrážce. Taneční obuv má speciální tenkou, která tanečníkovi umožňuje vnímat parket hmatem. Zároveň díky této specifické podrážce je zajištěna maximální bezpečnost, kdy tak po došlápnutí na parketu se buď zachytíte nebo naopak sklouznete, jak vyžaduje daná taneční figura. Vše je však po té nejvyšší bezpečné stránce.

Dalším podstatným rozdílem je i to, že boty na tanec jsou mnohem lehčí, což vede ke snížení vaší námahy při tanci. Po designové stránce je obuv řešena tak, aby chodidla i prsty měly více prostoru a zároveň i pohodlí. Tím je tak možno dosáhnout mnohem lepších tanečních výsledků s menší zátěží chodidel, kloubů i nohou.

boty pánské

Stejně tak význačným prvkem u taneční obuvi je zpevnění paty. Je nutné, aby bylo dostatečně těsné na to, aby došlo ke spojení tanečníka s botou v jeden harmonický celek. Výsledkem je, že obuv reaguje na pohyb tanečníka bez zbytečného zpoždění. I přes uvedené pevné materiály je vršek boty velice lehký a poddajný.

Tyto speciální boty určené výhradně na tanec nejsou vhodné k běžnému venkovnímu nošení. Vlhkost, drsný povrch razantně ničí podrážku, která poté ztrácí své důležité vlastnosti.