Dle různých článků a reklam se může zdát, že se stačí jen podívat na oblohu a člověk hned uvidí minimálně dva tři drony. Naštěstí tomu tak není. Tyto stroje jsou samozřejmě každým dnem populárnější, ale aby měla doma každá rodina, do toho je ještě hodně daleko, pokud vůbec někdy takový stav nastane.
drone-letouny

Jedná se však o velice užitečné hračky, se kterými si mohou užít nejen dospělí, ale zvládnou je ovládat i děti. Ovšem neplatí to vždy. Z toho důvodu je dobré vědět před koupí přesně, co od tohoto typu poletuchy očekávat.
1. Ovládání – možná, že to tak může na první pohled působit, ale ovládat drony není vždy tak jednoduché, jak se vám může jevit. Ano, existují modely, se kterými dokáže manipulovat i větší dítě, ale velká část typů je na ovládání přeci jen trochu složitější. Jedná se hlavně o dražší verze, které mají více funkcí a jsou obvykle i o něco těžší. Často totiž nesou na svých bedrech kameru pro snímání panoramatických záběrů. K jejich řízení je dobré mít alespoň základní výcvik.
quadrocopter

2. Nutnost skládání – u mnoha typů nečekejte, že je prostě vytáhnete z krabice a hned si s nimi zalétáte. To opět platí pouze pro levnější jednoduché modely, které jsou připraveny k letu okamžitě po rozbalení. Složitější stroje naopak potřebují po vybalení ještě sestavit. Někdy je to práce na pět minut, někdy to může trvat i hodinu. Záleží na komplikovanosti modely a samozřejmě také na vašich konstrukčních schopnostech. Samozřejmě, že součástí každého balení je podrobný návod nejen k ovládání a udržování, ale také k sestavení.
drone-helikoptéra
3. Místo nákupu – rozhodně byste neměli svůj dron kupovat někde na tržnici, jinak se také můžete dočkat toho, že vůbec nevzlétne. Vždy je lepší navštívit specializovaný obchod, ať už tradiční kamenný, nebo virtuální, a tam si z tamní nabídky vybrat. Alespoň budete mít jistotu, že nekoupíte zajíce v pytli.