Máte-li v zásobě nejlepší olivový olej, za studena lisovaný, v BIO kvalitě, pěstovaný s láskou na půdě plné živin, máte možnost využít jej i pro masérské úkony. Je to jeden z nejúčinnějších podpůrných prostředků pro sportovní, relaxační a reflexní masérské terapie, nepotřebujete žádné speciální krémy či vyživovací masky, olej lisovaný z oliv vám dodá vše potřebné v přirozené podobě. Výhodou je zejména to, že jde o čistě přírodní záležitost, bez konzervantů, parabenů a dalších příměsí, které bývají součástí i poměrně drahé kosmetiky.

masáž chodidel

Rostlinné oleje se výborně vstřebávají pokožkou do krevního oběhu, vyživují tím tedy nejen povrch těla, ale i vnitřní orgány. Masáž s olivovým olejem je pak svým způsobem víceúčelová záležitost, a lze ji připodobnit ke koupeli ve vodě s mořskou solí, nabitou minerály. Budete-li masérské procedury provádět častěji, bude to mít pozitivní efekt na prevenci i léčbu mnoha chorob včetně těch obávaných, civilizačních.

olivový olej

Automasáž – nemáte-li zrovna po ruce partnera nebo maséra a rádi byste absolvovali masérský úkon, můžete to vyzkoušet formou automasáže. Účinné je to zejména na předloktí, ramenou, bicepsech a tricepsech, na zátylku, na lýtkách a na chodidlech. Chodidla jsou navíc obdařena více nervovými vlákny, než v jiných částech těla, což je předurčuje k provádění reflexních masáží, ovšem pokud se do automasáže chodidel pustíte sami, není nutné příliš tlačit, stačí jen lehce třít hřbetem ruky po celé ploše obnažené plosky, od palce a prstů přes obě klenby až k patě a zpět.

reflexní terapie na bosých chodidlech

Chodidla jsou obrazem celého těla a každá jejich část odpovídá nějakému orgánu či orgánovému systému, proto vám partnerskou masáž či automasáž s olivovým olejem doporučujeme provádět častěji. Možná vás překvapí, jak účinná tato technika je, i když se zdá poměrně nenápadná a nezajímavá.