Krásné vlasy jsou ozdobou pro každou ženu, jsou zkrátka její chloubou. Zdravé a upravené vlasy nejen upoutají pozornost, ale především dodají ženě na sebevědomí. Proč zbytečně vystavovat vlasy více chemii, než je zdrávo. Mnozí si ani neuvědomují, jak mnoho jsou vlasy vystaveny škodlivým vlivům ovzduší, mrazu, slunci či množství používaných vlasových přípravků. Je dobré mít na paměti, že i zde platí, že méně je více. V podobě prospěšných surovin, které mnohé se nachází ve vaší kuchyni, dopřejete vlasům tu nejlepší péči. V rámci účinku je třeba se řídit daným typem vlasů:
dívka na skále

  1. Normální


Normální vlasy se pyšní svou neporušeností. Avšak i ony potřebují pravidelnou a kvalitní péči, jen tak zůstanou nadále zdravé. Pro tento druh vlasů jsou vhodné odvary jako například z heřmánku či šalvěje, ale rovněž prospěšný je olivový olej s citrónovou šťávou.

  1. Suché


Suché vlasy jsou strastí. Zejména přírodně vlnité a kudrnaté vlasy mají tendenci k suchosti. Rovněž nadměrné zatížení vlasů v podobě častého fénování či žehlení. Ideální volbou jsou odvary z levandule či přesličky. Vhodné je též použití kokosového oleje, který náležitě dodá potřebnou vlhkost i výživu. Taktéž usnadňuje rozčesávání.

  1. Mastné


Pro mastné vlasy je typická nadměrná tvorba mazových žláz. Prostřednictvím bylinek lze tuto produkci eliminovat. Adekvátní jsou odvary z kopřiv, heřmánku, šalvěje nebo také fenyklu. Dobré je rovněž vlasy oplachovat pivem či si udělat sněhový zábal z bílků.
tekoucí med

  1. Pro všechny druhy vlasů


Význačný a blahodárně působící na vlasy je med, který je znám svými antibakterálními a regeneračními účinky. Jablečný ocet navrací vlasům lesk. Pivovarské kvasnice jsou bohaté na vitamíny, minerály i stopové prvky. Příznivě působí na vitalitu vlasů a podporu růstu zdravých vlasů. Pro hydrataci jsou vhodné mléčné produkty, především se jedná o jogurt, tvaroh či mléko – ideální domácí kondicionér. Vhodné je též použití majonézy, tímto získáte výživnou masku na vlasy.