Chcete vstoupit na burzovní trhy a začít obchodovat s některými komoditami? Anebo už se obchodování věnujete, ale stále to není ono? O obchodovaných komoditách je zapotřebí – a to dříve než do obchodu investujete – toho poměrně hodně vědět. A taky o situaci na finančních trzích. Jen s dostatečnými informacemi můžete začít hledat potencionální obchodní příležitosti. Zaměříte-li se třeba na kukuřici, pšenici, anebo rýži, bylo by dobré vědět, jaká je produkce a spotřeba těchto plodin, v jakých cenových hladinách se na trhu pohybují, a kteří obchodníci s nimi obchodují. Je nutné zjistit si všechny možné informace historicky i výhledově. Dost by vám také pomohlo, kdybyste mohli sledovat, co a kolik toho nakupují hedge fondy, farmáři, anebo producenti komodity. Anebo zda poptávka po dané komoditě roste, anebo naopak klesá.

stock-exchange-913982_960_720

Před vstupem na finanční trhy využívají všichni obchodníci technickou (a také fundamentální) analýzu jak komodit, tak velkých obchodníků. Při obchodování na burzách musíte tedy sledovat nejen poptávku a nabídku, ale také sentiment na trhu pomocí Techniky COT. COT report https://www.tradecz.cz/co-je-technika-cot-cot-report-hedgers-spekulanti/ vám poskytne důležité informace o pozicích velkých komoditních hráčů.

stock-exchange-4880810_960_720

Co to Technika COT (Commitments Of Traders) vlastně je? Tvoří základní kámen hloubkové analýzy trhů. Díky ní lze sledovat velké hráče na Komoditách, Forexu, a Indexech. Týden co týden COT report zveřejňuje nové údaje o počtu otevřených long i short futures pozic Commercials, Large Traders a Small Traders a také změny oproti týdnu minulému. Kromě toho se COT report snaží poskytnout investorům aktuální info o operacích na termínových trzích a zvýšit transparentnost těchto komplexních výměn.

Z dostupných dat pak lze zobrazit křivky a na nich sledovat chování velkých obchodníků, kteří hýbou trhem, anebo třeba senzonalitu, již lze využít pro hloubkovou analýzu finančních trhů.