Úvod do minimálně invazivního zubního lékařství

Minimálně invazivní zubní lékařství Clinicplus se dá jinak též definovat jako filozofii profesionální léčby, která zahrnuje například identifikaci primárních lézí, včasnou identifikaci a nejbližší možnou léčbu onemocnění na mikroúrovni, dále minimálně invazivní léčbu zaměřenou především na pohodlí pacienta a rekonstrukci poškození způsobeného onemocněním. Invazivní léčba může pomoci i s minimalizováním úzkostí pacienta v souvislosti se zdravím svých zubů. Výhodou této léčby je tedy hlavně zlepšení stavu ústní dutiny odstraněním celé nemoci, ne jen jejích příznaků. Díky MI mají lékaři z Clinic+ možnost nabídnout pacientům účinnou léčbu s minimálním chirurgickým zákrokem a zároveň zaujmout konzervativnější přístup k léčbě zubních kazů.

čisté zuby

Cíl invazivního zubního lékařství

Cílem tohoto druhu zubního lékařství je, aby si pacienti mohli sami kontrolovat stav jejich ústní dutiny pomocí předávání informací, motivace a dovedností.

Jak to všechno začíná

Různá onemocnění vznikají z důsledku minerální nerovnováhy v ústní dutině, dále i nerovnováhou mezi remineralizací a demineralizací povrchu zubů. Důvodem vzniku narušením těchto rovnováh bývá zvýšení aktivity zubního metabolismu a následné zvýšení kyselosti a množství bakterií.

Větší vliv než si myslíte, na toto má i unáhlené drastické změny životního stylu, celkové zdraví, ekonomické a sociální prostředí a schopnost pacienta řídit se doporučeními lékaře.

kartáček

Shrnutí výhod MI

Výhodami MI (minimální invazity) je zlepšení zdraví ústní dutiny odstraněním příznaků a nemoci. Při invazivním ošetření pacienta nečekají děsivé bolesti. Lidem, kteří si platí zdravotní péči či se dříve zdráhali utrácet peníze za MI, by měli zvážit odměnu lékařů za včasnou diagnostiku onemocnění a následné léčby.

Podle průzkumu přes 90 % tázaných respondentů uvedlo, že by k lékařům chodilo častěji než jen při potížích, kdyby léčby byly šetrnější a méně děsivé, na čemž se tu právě pracuje.

Více informací o MI můžete nalézt na webu Clinic+.