Gucci je v dnešní době pojem, spojený obzvlášť s movitými a bohatými lidmi. Kdo byl ale zakladatelem této světově proslulé značky? A jak se z ní stal takovýto pojem?

      Tuto firmu dnes známe jako jednu z nejznámějších v oděvním průmyslu. Její původ je italský a zakladatelem Guccio Gucci. Již v roce 1921 byla firma známá tím, že prodávala kvalitní kožené produkty pro jezdectví a celkově vybavení pro koně. Později se její působení rozšířilo i na produkci některých módních doplňků. Její výrobky byly tak povedené, že se jejich sláva postupně roznesla nejen po celé Itálii, ale také po světě. Je zajímavé, že jejich růst prošel i obdobím, kdy tato dnes oděvní firma spolupracovala s americkou automobilkou a jedním z jejich nejdůležitějších výrobků byly potahy do aut.

Gucci nápis

      Firma se v rodině předávala ještě na druhou generaci Guccia, tedy na jeho vnuky, ale později byla prodána. V dnešní době je firma velmi dobře známa díky svému logu překřížených dvojitých „géček“, které se ale staly obětí mnohých padělatelů. Proto si nyní, pokud tento znak na oblečení či doplňcích uvidíte, nemůžete být jisti, že se doopravdy jedná o originální kousek.

Gucci plakát

      I mezi nezainteresovanou částí populace jsou známy a občas i vysmívány módní přehlídky této značky. Obvykle se totiž jedná o naprosto nesmyslně poskládané kusy oděvů, které k sobě ani vzorem ani stylem doplněné výraznými doplňky, které křičí tím, že jsou prodávány firmou Gucci. Tomuto všemu zuřivě tleskají snobi usazeni v pohodlných křeslech se skleničkou šampaňského v ruce.

              Je potřeba uznat, že úprava zevnějšku je velmi důležitá, obzvlášť pokud je Vaše práce komunikace s klienty a zákazníky. Ale nic se nemá přehánět. Oblečení, které je kvalitně zpracované a vyrobené z kvalitního materiálnu najdete i v běžnějších obchodech za mnohem přijatelnější ceny, takže Vaše peněženka po jednom nákupu nezapláče.