V České republice je motomuzeí hned několik, můžete si vybrat, kam to třeba máte blízko, nebo podle toho, z jaké doby chcete staré motocykly vidět, v některých jsou opravdu unikátní kousky.
starý motocykl
Motomuzeum Chlumčany:
Město Chlumčany se nachází nedaleko od Plzně, v místním motomuzeu si přijdou na své hlavně příznivci tradičních českých značek, najdete v něm kompletní sbírku motocyklů Jawa od prvních kusů, až po kusy vyráběné do roku 1958, také kompletní sbírku motocyklů ČZ od roku 1932. Motomuzeum v Chlumčanech se může pochlubit unikátem – ČZ dvouválec půllitr. Mimo toho zde můžete vidět také dva motocykly značky Praga.
mercedes-benz muzeum
Motomuzem Bečov nad Teplou:
Bečov nad Teplou najdete nedaleko známých Karlových Varů, muzeum najdete přímo v centru obce, v historické budově bývalého Okresního soudu. Můžete si zde prohlédnout na 50 historických motorek, mezi kterými se najdou skutečné originály, které jsou ojedinělé na celém světě.  Můžete zde vidět například motocykl Wagner 500 OHC – jediný dochovaný exemplář na světě. Kromě motocyklů si v tomhle motomuzeu můžete prohlédnout také jízdní kola, nebo staré motocyklové motory v původním stavu.
harly-davidson
Jihočeské motocyklové muzeum:
Tohle muzeum najdete v Českých Budějovicích, je jednou z největších expozic historických motocyklů v naší republice, můžete v něm vidět kolem devadesáti historických motocyklů, ale také motocyklové motory a dobová jízdní kola. Pokud patříte mezi sběratele historických vozidel, najdete zde bohatý archiv.
Muzeum veteránů Slatinice:
V tomhle muzeu si můžete prohlédnout kolekci Mercedes-Benz 200 W 21 z období 1933-1936. Jde o neucelenější kolekci automobilů této výrobní řady na světě, s téměř kompletní ukázkou nabídky různých typů karoserií (kabriolet A, B, C, roadster, limuzína).  Automobily a motocykly v tomhle muzeu jsou plně pojízdné, nebo se opravují, aby plně pojízdné byly. Veterány si zde můžete dokonce pronajmout, například při uspořádání svatebního obřadu apod.