I když my lidé žijeme dost podobně jako jiní vyšší živočichové, z jejichž řad jsme vzešli, přece jenom je tu i jeden dost podstatný rozdíl. A tím je to, že si své životní potřeby zajišťujeme vesměs formou koupě. Když něco potřebujeme, nelovíme to ani nesbíráme, nepokoušíme se to často ani vyrobit amatérským způsobem a raději vezmeme peníze a pořídíme si to od někoho, kdo nám to může nabídnout.

Jak prosté, že? Tedy jak prosté by to bylo, kdybychom měli záruku, že budeme vždycky mít dost oněch peněz! Jenže my bohužel takovou jistotu dostatku v naprosté většině případů nemáme. Někdy si dost peněz vyděláváme, někdy ale také ne. A když jich dost nemáme, měli bychom asi zase žít jako ta divá zvěř. Měli bychom být odkázaní na to, co se nám zrovna připlete do cesty a co se dá urvat i bez placení.

polské zloté

Ovšem to není život, jaký by měli lidé v civilizované společnosti vést. Když už je náš svět vyspělý a předkládá nám dříve leckdy ani netušené možnosti, měli bychom využívat všechno, co se využívat dá. A měli bychom si tedy zajistit dostatek peněz, abychom zvládli všechno potřebné zaplatit.

Ale ne každý si dost vydělá. A pak se může hodit třeba i hypotéka bez registru, díky které dostane potřebnou finanční pomoc jakýkoliv majitel nemovitosti.

peněženka s kartami

Kdo má nemovitý majetek a může se jím zaručit nebankovní společnosti za splácení půjčených peněz, může získat i hodně velké peníze třeba i na hodně dlouhou dobu a s docela výhodnými úroky. A kdo má právě takové štěstí, může žít jako naprosto civilizovaný člověk i tehdy, když si na to momentálně dost nevydělal.

U takové nebankovní hypotéky nezáleží díky zmíněné zástavě na tom, zda má člověk žádající o půjčku opravdu značné příjmy, tady se dá přimhouřit oko nad záznamy v registrech dlužníků. A proto si právě tady může půjčit na zvládání svých problémů i ten, koho by jinde jako žadatele o půjčku odmítli obsloužit.