·         Snowkiting
Velmi moderní a zároveň také velmi adrenalinový sport. Představte si, že máte na nohách lyže či snowboard a jste taženi letícím drakem (kitem) po sněhové pláni rychlostí až 70 km/h. Tak totiž vypadá snowkiting v akci. Ve Finsku tento druh sportu provozují na zamrzlých jezerech. Oblíbený je také v Kanadě či Švédsku a jeho obliba vzrůstá i v České republice, a to zejména díky vhodným podmínkám pro provozování tohoto sportu. Pokud byste chtěli snowkiting vyzkoušet, určitě si najděte lyžařskou školu, která Vás seznámí se základními principy a technikou tohoto sportu.
kitesurfing
·         Snowtubing
V tomto případě se jedná spíš o zimní zábavu pro celou rodinu. Pokud Vás láká jízda ze svahu na sněhu v obrovské pneumatice, pak vyrazte i s dětmi na Boží Dar do Krušných hor, kde se trať pro snowtubing nachází. Speciální vlek Vás vytáhne nahoru a vy si jen užíváte jízdu dolů. Jak pohodlné a také bezpečné!
skialpinismus
·         Skialpinismus
Chcete se při sportu skutečně zapotit a překonávat své hranice? Pak se můžete vrhnout třeba právě na skialpinismus. V čem spočívá? Máte sice na nohách lyže, ale neřítíte se na nich z kopce dolů, nýbrž je využíváte k pohybu ve volném horském zasněženém terénu. Velmi lákavé jsou pro jeho příznivce především přejezdy v čerstvě napadlém sněhu a okolní klid. Největší nebezpečí pak představují hrozba lavin a přecenění vlastních schopností. Pokud byste chtěli se skialpinismem začít, určitě se obraťte na někoho se zkušenostmi. Poradí Vám s výběrem vybavení, do kterého patří i lavinový vyhledávač či lopata a přilba.
jízda na kruhu
·         Motoskijöring
A na závěr něco vskutku bláznivého! Pod tímto názvem se totiž skrývá jízda na lyžích tažených terénní motokrosovou motorkou! Vaším jediným úkolem bude udržet se tažného lana. Ano, i takový adrenalin si můžete dopřát v našich končinách, a to v areálu Hřebčína Favory v Netvořicích.