Jestli existuje zážitek, který určitě nechce nikdo zažít, pak je to zánět dásní. Bohužel je velmi častý a potýká se s ním velká spousta lidí. Platí, že pokud je dáseň zdravá, pak je zdravý i zub. Jestli vás ale postihl, pak máte několik možností, jak se jej zbavit a pro příště se mu vyhnout.

První krok, který byste měli udělat, pokud vás poskytne zánět dásní, je ten, že byste měli zamířit do nejbližší lékárny. Zde seženete potřebnou radu na přípravky, které vám mohou pomoci. V některých případech vám některé z nich dokážou zánět i vyléčit. Záleží ale na tom, do jaké míry je váš zánět rozsáhlý a jak moc jste ochotní s ním bojovat.
krk ženy

Co by vám mohlo být nápomocné?

Určitě ústní voda nebo zubní pasta. Co se týká ústní vody, pak určitě nemáme na mysli tu obyčejnou, kterou můžete sehnat prakticky v každé drogerii, ale vodu speciální, která má právě protizánětlivé účinky. Zubní pastu byste měli použít takovou, která je určena přímo na potíže se zánětem dásní. Tu účinnější byste měli hledat právě v lékárně.

Pomoct by vám ale mohly i gely. Gely se nejčastěji používají na malé záněty, které se týkají jen části dásně, která je zarudlá či bolestivá.

Vhodné jsou i výplachy z čaje. Vhodnými čaji mohou být heřmánek nebo šalvěj. Je ale možné vyplachovat ústní dutinu i formou přírodní. Pokud vám ale přírodní forma nepomůže, je potřeba sáhnout po něčem jiném.

Nejdůležitější je hygiena. Měli byste si pravidelně čistit zuby, pokud chcete něčemu takovému předcházet. Nestačí ale používat pouze kartáček a pastu. Je důležité zaměřit se také na mezizubní prostory, které jsou na kazivost velmi náchylné. Pro potřebu zdravých dásní je třeba navštěvovat zubaře. Nejen z důvodu zdraví ale i vzhledu vašich zubů.
obličej za listem

Rizikovou skupinu představují hlavně ti lidé, které může zánět dásní postihnout i přes všechny možné rady a tipy, jak s tímto bojovat. Může se jednat například o kuřáky, kteří se díky nikotinu musí poprat s myšlenkou toho, že jim nepomůže nic jiného, než s kouřením skončit.