V dnešní hektické době se stále častěji uchylujeme k nakupování přes internet nabízející pohodlí, úsporu času a díky výhodnějším nabídkám internetových obchodů také peněz. Na druhé misce vah však leží bezpečí Vašich financí. Přinášíme proto několik tipů, s jejichž pomocí lze možné riziko snížit.
 nákup mobilem
První z nich platí pro nákupy z mobilních zařízení. Pokud nakupujete například z chytrého telefonu, rozhodně k připojení nevyužívejte veřejných Wi-Fi sítí, které často bývají snadno napadnutelné, ale výhradně mobilní sítě svého operátora.
 
V žádném případě byste také neměli podléhat podmanivosti nabídek, jejichž výhodnost je až těžce uvěřitelná. Mezi celou řadou poctivých internetových obchodů nechybí samozřejmě ani ty, které se z Vás pouze snaží prakticky bezpracně vytáhnout Vaše těžce vydělané peníze. Rozhodně doporučujeme ověřit si hodnocení obchodu a seznámit se s recenzemi lidí, kteří již u Vámi vybraného obchodu nakupovali. Zároveň platí, že je lépe soustředit se na produkty osvědčených značek, které jsou zárukou kvality, ale také důvěryhodnosti obchodníka, kterému je renomovaná značka do prodeje svěřena. Toto pravidlo však neplatí vždy. Proto je opět lépe se nejprve seznámit s reputací daného obchodu.
 elektronický obchod
Nakupujte na stránkách využívajících protokolu https. Obvykle se na začátku odkazu takovýchto stránek objevuje symbol zámku. Protokol https kóduje poskytnuté informace a údaje a zajišťuje tak jejich vyšší ochranu a zabezpečení.
 
Zvýšené opatrnosti je potřeba dbát také při platbě za Vámi vybrané zboží. Při platbách nepoužívejte debetní karty, ale karty kreditní, které svým uživatelům poskytují při online nákupech vyšší stupeň ochrany a nastavení povoleného limitu výše útraty pro případ jejich ztráty či odcizení. Další možnost platby představují takzvané internetové peněženky, jako například PayPal, které si sice za své služby účtují někdy nemalé poplatky, ale jsou zárukou, že se obchodník nedozví Vaše bankovní detaily.