Výše zmíněné je doprovázeno změnami ve společnosti, včetně těch, které se týkají postojů k racionální výživě. Jednou z odpovědí na potřeby moderní společnosti je dietní stravování nazývané také krabičková dieta.

dezert v krabičce

Racionální a systematická výživa

Moderní doba je paradoxem. Na jedné straně jsme svědky rostoucího povědomí o výživě. Odborníci na výživu, lékaři, ale také celebrity a vlivní umělci podporují zdravý životní styl. Na druhou stranu v rozvinutých společnostech je nadváha a obezita jednou z nejčastějších civilizačních chorob. Špatná strava vyplývá z mnoha faktorů, včetně hospodářského a kulturního vyloučení. Přístupnější a levnější jídla jsou obvykle vysoce zpracované produkty, hotová jídla a rychlé občerstvení. Česká kuchyně oplývá velkým množstvím smaženého masa, moučných jídel a těžkých omáček. Problémy mají také lidé s racionální výživou, kteří hodně pracují každý den a prostě nemají čas připravit si vlastní jídlo. To má za následek nepravidelné stravování a nezdravé svačinky v momentě, když na to máme čas.
krabička sushi

Dietetické stravování je do značné míry řešením výše uvedených problémů. Dostáváme hotová jídla, která byla připravena podle našich individuálních potřeb. Jejich živiny a kalorie jsou také přizpůsobeny našim potřebám. To může být skutečný lék na výše uvedené problémy a dilemata.

Pro koho je krabičková dieta?

Odpověď na otázku je poměrně jednoduchá. Dieta je v podstatě dobrým řešením pro každého. Důvodem je především skutečnost, že takto připravená jídla pracují profesionálové – lékaři, dietologové a kuchaři. Takže si můžeme být jisti, že se jedná o dokonale vyvážená jídla, která splňují všechny naše individuální potřeby. Stravování je přizpůsobeno našemu zdraví, věku, hmotnosti a životnímu stylu. Lidé s diabetem, ti, kteří vylučují ingredience ze své stravy, a vegetariáni nebo vegani – každý dostane menu, které potřebuje.

Další výhodou je skutečnost, že vám vozí ještě teplá v určitých časech. Je třeba vědět, že nejen kalorický obsah jídel, ale také pravidelnost jejich konzumace ovlivňují správné fungování našeho těla a udržují dokonalou postavu.

Jak vidíte, dieta v krabici je skvělým řešením pro prakticky všechny. Nevýhodou je finanční náročnost, a tak je využívaná lidmi, kteří hodně času tráví v práci a nemají čas si zdravá jídla vařit doma.