Když víme přesně, jaký typ bazénu si vybereme a zakoupíme, tak tím rozhodně naše nákupy nekončí. Společně s bazénem je na místě zakoupit alespoň základní bazénovou chemii. Ta totiž bude zodpovědná za to, jakou budeme mít bazénovou vodu. Tu nám bohužel ani ten nejhezčí nebo nejdražší bazén neumí zajistit. Úplně nejlepší bude si ještě před nákupem zjistit, co bychom mohli potřebovat a především proč. K tomu nám může pomoci základní informace, kterou uvádí dvě důležitá pravidla Chlorito.cz. Jedině správnou údržbou si můžeme tak zajistit bezproblémové koupání a radost z našeho nového bazénu. Chemie, která se přidává do bazénové vody, není pro tělo škodlivá, ale rozhodně si poradí s bakteriemi a dalšími mikroorganismy ve vodě, které zrovna pro nás moc přívětivé nejsou.

bazén pes

Zakrytí bazénu je výhra

Pokud máme venkovní bazén, tak ho asi úplně nejlépe ochráníme před povětrnostními vlivy tím, že mu zajistíme nějaké přikrytí. Může být buď pevné, nebo jednoduše postačí i plachta, která bude určená přímo na daný typ bazénu, podle uvedených rozměrů. To skutečně zabrání nejen padajícím nečistotám, aby posely naši krásně čistou vodu, ale i nočním návštěvníkům, aby se v čase naší nepřítomnosti nekoupali. Zakrytí bazénu je skutečně velkou pomocí pro majitele a je v podstatě jedno, zdali to bude v noci nebo přes den. Zajímavé přikrytí a ještě s účinnou formou ohřevu, má například solární plachta, která se dá také skvěle použít na každý typ bazénu.

bazén s plachtou

Doplňky nejsou špatné

Existuje mnoho dalších doplňků, které se dají velmi prakticky využít. Přirozeně v první řadě je třeba mít správně ošetřenou vodu, abychom se mohli koupat ve skutečně čisté vodě bez bakterií. K tomu ovšem může pomoci i malé brouzdaliště na umytí nohou nebo snad solární sprcha, ta zase pomůže odstranit pot a jinou nečistotu na těle, kterou bychom si jinak zanesli do bazénové vody a tím přispěli k rozvoji nežádoucích nečistot. Když budeme se snažit co nejvíce držet vodu v čistotě, tak bude i menší spotřeba bazénové chemie, ale to je již skutečně na osobním přístupu.