Popisovat betonové oplocení z armovaného prefabrikátu pouze jednostranně ve smyslu jeho vyzdvihování, by nebylo zrovna důvěryhodné. Měli bychom si uvědomit jak všechna pozitiva, tak i odvrácené strany mince.

Výhody betonových plotů

Soukromí – pozemek by měl být oplocen (ohraničen) z mnoha důvodů, ať už kvůli volně žijícím zvířatům, tak i pohybujícím se osobám. Dáváme tím najevo, že zde je naše území, kde máme právo na vlastní soukromí. Chceme-li dát příležitost lidem alespoň nahlížet na naši parcelu, zvolíme si pletivo, nebo dřevěné plaňky, v opačném případě sáhneme po zdivu. A betonový plot Brno je pro tento způsob ideální.

vysoká zeď

Údržba a životnost – certifikovaný materiál a samotná technologie výroby zaručuje dlouhou životnost prefabrikátů, která dosahuje cca čtyř desítek let. Jsou prakticky bezúdržbové a vyžadují pouze občasné čištění od nánosů prachu, lišejníků a mechu.

cihlová zeď

Nevýhody

Vzhled – není zrovna snadné vybrat ten správný barevný odstín a samotnou koncepci výstavby. Někdo si na to najímá architekta, někteří lidé se inspirují fotkami na Internetu, nebo již postavenými ploty. Dá se totiž postavit velmi vkusné oplocení, které dobře ladí s okolím, vhodné je třeba i kombinování se dřevem, ale v opačném případě mohou nevhodně zvolené desky hyzdit pozemek. Výběr řešení je také nejobtížnějším krokem realizace tohoto řešení oplocení.

Hmotnost desek – každá z desek váží přes 70 kg, jestliže je pokládáte pouze jako dolní sokl, který pak budete osazovat např. dřevěnými latěmi, pak si můžete dovolit pokládat je svépomocí, s jedním pomocníkem. Zdvihání desek do výšky a vsouvání do drážek sloupků je už náročný úkol, který mnohdy vyžaduje nasazení techniky, např. mobilního jeřábu. Zvažte tedy včas možnost nechat si postavit betonové oplocení na klíč, je s tím spojena záruka na provedenou práci.