Instagram je sociální síť, jejíž aplikace se objevila v App Store pro telefony značky Apple v roce 2010. Uživatelé telefonů Android si museli ještě pár let počkat, jelikož v obchodě Google Play objevila až v roce 2013. Od té doby rapidně roste její popularita a v současné době se dá říct, že spěch aplikace převálcoval i celosvětové fenomén sociálních sítí, Facebook.

Instagram slouží ke sdílení obrázků. Neslouží ale (pouze) jako naše osobní fotoalbum, do kterého ukládáme vzpomínky. Popularitu si aplikace vysloužila tím, že lze sledovat také příspěvky ostatních uživatelů, dále je komentovat nebo „lajkovat“.
logo instagramu

Častým problémem ale je, že vlastně ani nevíme, koho na Instagramu sledovat. Samozřejmě si přidáme přátele, rodinu, známé. Ti ale většinou nepřidávají obsah tak frekventovaně nebo pro nás není obsah jejich příspěvků tak atraktivní. Takto vlastně vzniklo povolání „influencer“ – jedná se o osobu, která často přidává velké množství kvalitně upraveného obsahu často za finanční odměnu.
V tomto článku vám doporučíme několik českých uživatelů/ „influencerů“, které stojí za to sledovat.

1) Dominika Lukášová (@dominikalukasova)

Dominika je česká bloggerka. Obsah jejího kanálu je hlavně o kosmetice, módě a cestování. Nezřídka také sdílí kontent týkající se jídla či fitness.
Pokud si nejste jisti svým vkusem, volbou kosmetiky a podobně, kanál této mladé bloggerky je určitě pro vás. A pokud vám bude sympatická, rozhodně zavítejte na její blog

2) Simona Straková (@z_denicku_dentalni_hygienistky)

Instagram Simony spadá do naprosto odlišné kategorie než ten Dominičin. Simono Straková je totiž úspěšnou dentální hygienistou, která se rozhodla své „know-how“ sdílet s uživateli na internetu. Na jejím kanále se dozvíte, jaké přípravky používat při péči o zuby a ústní dutinu, jak a proč si zuby správně čistit a co při zubní hygieně raději vynechat. Simona také pravidelně pořádá živé vysílání, kde odpovídá na dotazy o zubní hygieně. Nově se také můžete registrovat na její workshop dentální hygieny.
Takže pokud se chcete v této oblasti trochu dovzdělat a zároveň se u obsahu nejednou zasmát, rozhodně tento instagramový účet neváhejte navštívit.
instagram na iphone

3) @zanormalniholky

Pokud jste nikdy neslyšeli o tomhle účtu, zřejmě jste na Instagramu ještě ani nebyli. Zanormalniholky je totiž projekt, který funguje už řadu let a propaguje zdravou sebelásku, tj. lásku k sobě samému bez ohledu na váhu, akné, a podobně.

 

4) @karolina_cz_

Tato instagramová stránka je rozhodně pro vás, jestli jste milovníci:

a) sladkého

b) knih

c) dětí

d) cestování

Karolína je totiž army wife, právnička, knihomol a k tomu všemu neustále na cestách se svým malým synem. Pokud se tedy chcete pobavit, dozvědět o nových knihách, mlsně hledět na dortíky a všelijaké zákusky a rozplývat nad krásou všech koutů světa, rozhodně si ji přidejte do svého „follow listu“.