Už nechceme v domě obludárium – někteří lidé velmi svérázně pojmenovali radiátory „obludáriem“. Něco na tom je, protože to plechové nebo litinové monstrum zrovna nepatří mezi estetické bytové doplňky, naopak se jej snažíme zakrýt, jak je to jen možné. Proto si radiátory schováváme za dřevěná obložení, závěsy či záclony. Jakmile však radiátor zmizí a nahradíme jej podlahovým topením, zmizí s ním i obludárium – systémové desky podlahového vytápění https://heatsys.eu/systemove_desky.html jsou samozřejmě ukryté pod podlahou – pod cementovláknitými deskami a pod podlahovou krytinou, například pod kobercem.

posezení na podlaze

Závady topného potrubí se nebojíme – když se dříve budovalo topení v podlaze, předpokládalo se, že se topné potrubí bude zalévat betonem. To se také stalo, jenže pokud se objevila v průběhu několika let na potrubí závada, například někde něco prasklo, znamenalo to vybourání velké části podlahy, a jistě si umíte představit tu spoušť. Se systémovými deskami podlahového topení se závad neobáváme, protože jde o rozebíratelný systém, kdy lze defekt poměrně rychle odstranit i bez pneumatického kladiva.

práce na PC na vyhřátém koberci

Chceme teplo i na nohy – když se zatopí v domě radiátory, bývá u stropu vedro, ale u podlahy chladno. Abyste nemuseli přetápět a investovat další tisíce korun za energie, stáhnete termostat na nižší teplotu, ale zároveň budete mít studené nohy. Takže v zimě pěkně obléknout vlněné ponožky. Jenže to zas není žádný komfort, navíc mnohem zdravější je chůze naboso, to už si uvědomují lidé, kteří nadšeně propagují barefoot chodníky. Mimochodem, víte, že jeden z nich se nachází dokonce v centru města – v Českých Budějovicích?

Co je kouzelného právě na chodidlech – ještě jste neobjevili ono kouzlo bosých chodidel? Spočívá zejména v citlivých reflexních bodech. Zajděte někdy na reflexní masáž a pochopíte, proč si domů pořídit podlahové topení, protože teplo na reflexní plošky na chodidlech je přesně to, co přináší rozkoš, uvolnění, relax a dokonalý antistres. Ano, teplo na chodidla a jemná masáž chodidel patří k nejlepším antistresům, jaké existují!