Jak už bylo řečeno, nejedná se pouze o med. Ale také strdí a propolis. Co je vlastně strdí? Jedná se o včelí plást naplněný medem. Malé kousky plástu se dají žvýkat. Ne jen že dobře chutnají, ale také desinfikují zažívací trakt a chrání chrup proti kazu. Také díky tomuto výrobku můžeme předejít žaludečním vředům v žaludku nebo střevech.  Strdí patří mezi málo přírodních produktů, které jsou prospěšné zdraví a dokážou léčit mnoho nemilých obtíží. Strdí by se dalo laicky nazvat přírodní žvýkačkou s příchutí medu. Propolis je více známý. Jedná se o přírodní antibiotika. Má zvláštní aromatickou vůni a je zbarvený do oranžovohnědé barvy.
medové výrobky.jpg
Ale má mimořádné účinky. Nejen, že posiluje imunitu, ale také ničí v těle bakterie, plísně, bolest i zánět. Propolis je, ale také vzácný tím, že ho včely nevyrobí mnoho. Jeden roj za rok připraví pouze 300 gramů této zázračné látky. Propilis najdete například v lécích. Proti kašli můžete v lékárně najít propolisový sprej. Při rýmě zase kapky do nosu, které jsou také vyrobeny z tohoto skvělého produktu.

plástev od medu.jpg

Nenaleťte výrobkům vydávaných za med

 

Pokud opravdu chcete medem a výrobkům z něj prospět tělu je potřeba opravdu důkladně vybírat. Bohužel na trhu existuje mnoho výrobků, které se za med vydávají a ty Vašemu tělu neprospějí a mohou třeba i ublížit. Med musí být hlavně přírodní. Je sice dražší, ale tato investice se Vám opravdu vyplatí. Med může také zvýšit mužskou potenci a větší výdrž.

 

Ušní svíce z včelího vosku mají své zastánce i odpůrce

 

Možná jste už o tomto produktu někdy slyšeli anebo patříte mezi hrstku těch, kteří je využívají. Jedná se o bavlnu napuštěnou včelím voskem, která je stočená do tvaru kužele. Při použit se zasune do ucha a na druhém konci zapálí. Tímto způsobem Vám dokážou ušní svíce z uší vytáhnout zbytečný maz, pročistit celkově dutiny a tím i zlepšit sluch. Metoda patří mezi alternativní a ne všichni jsou zastánci toho, že opravdu pomůže.


5/5 - (1 vote)