Podzimní sychravé počasí přímo vybízí k lenošení v teple za plápolání ohně a praskání polen.

Krby a krbová kamna jsou v současné době opět moderním a také praktickým pomocníkem v mnohých interiérech. Může to být zásluhou neustále se zvyšujících cen energií, nebo také vkusem majitelů nemovitostí. Pryč jsou časy, kdy kamna byla pouze zdrojem tepla a o designu se nedalo vůbec hovořit. Hyzdila pak svým vzhledem nejeden pokoj. Dnes je situace jiná, sehnat se dá jakýkoliv kousek, ať v moderním provedení či jako replika starožitných kamen, u krbu to platí obdobně.
otevřená krbová kamna
Jaká jsou tedy hlavní pozitiva krbů a kamen?
· zatopíte si, když nechcete zapínat centrální topení, například, když je venku sychravo a navečer si chcete udělat příjemné teplo
· nepotřebujete elektřinu ani plyn – při výpadku těchto zdrojů energie nemusíte mrznout
· navodíte příjemnou atmosféru – chcete-li si udělat pohodový večer, posedět si u krbu s jen tak s dobrou knihou, jídlem, vínem nebo přáteli
· ušetříte na poplatcích za energie – obzvláště, máte-li k dispozici například levné dřevo
· jak krb, tak kamna jsou příjemným designovým prvkem do každého interiéru, široká nabídka uspokojí téměř každého zákazníka
· pokud nestavíte nový dům nebo nechcete investovat do náročných a nákladných stavebních prací v souvislosti s budováním komína, možností je moderní krb na etanol.
krb v domě
Kde volit krb a kde kamna?
· logicky je krb volen tam, kde je více prostoru, jelikož krbová vložka nebo obezdění krbu zabere přeci jen více místa.
· krbová kamna pak přirozeně volí lidé do obydlí menšího charakteru, mají také tu výhodu, že se dají snáze vyměnit za jiný model, když nejsou vestavěny.
Není to však pravidlem a vše záleží na vkusu a možnostech majitelů. Dají se sehnat jak malé krbové vložky, tak i velká krbová kamna, dnes fantazie téměř nezná mezí.
Krb ani kamna vám samozřejmě nevyhřejí celý dům, nejsou-li k tomu speciálně uzpůsobeny, jako doplňující zdroj tepla při nepříliš chladných dnech či večerech, jsou velmi vítanými a užitečnými pomocníky.